5 Nisan 2013 Cuma

LİVE CLEAN ŞAMPUAN,SAÇ KREMİ VE SAÇ MASKESİ

Live Clean, menşei Kanada olan içeriğinde SLS veya Sodyum Lauryl/Laureth Sülfat ve Dea, pitalik, paraben,  silikon vs gibi kimyevi maddeleri barındırmayan, doğal kaynaklarımızı tüketmemize neden olan petrol kaynaklı maddeler kullanılmayan,geri dönüştürülebilir malzemeden yapılan, cildi tahriş etmeyen, nazik, doğal, bitki bazlı bir marka.

Nebraska'da 10.04.1872' de bir milyon ağaç dikilmiş ve ismine "Arbor günü" verilmiş.
Dünya mirası günleri olarak her yıla bir tema verilmiş ayrıntıyı merak edenler buraya tıklayabilirler

Sloganları "Birçok kişinin kendi farkındalığını yaratmak adına; dünyayı iyileştirmek ve gelecek nesilleri bunun bir parçası yapmak  için yeşil adımlar atmak ve yeryüzünün temiz yaşamı için en hafif ayak izlerini bırakmak".
1- Şampuan: 
Olumlu etkileri, saça yumuşaklık ve parlaklık veriyor.Saç uçlarındaki kırıkların görünümünü azaltıyor.Saç derisinde kalıntı bırakmadan saçların temizlenmesini sağlıyor.Saçı besliyor uzun süre canlı sağlıklı saçlara kavuşabiliyorsunuz.
Olumsuz etkileri, içeriğinde sls yer almasada ona benzeyen bir ürün kullanıldığını düşünüyorum çünkü uygulama esnasında bolca köpürüyor.Köpürmeye sebep olan maddenin ne olduğunu bilmek isterim.Birde uzun süreli düzenli kullanımda saç derimde kaşıntı yapmaya başladı.Ayrıca saçı oldukça fazla dolaştırıyor.
2-Saç Kremi: 
Olumlu etkileri, şampuanın dolaştırdığı saçlarımı bir nebzede olsa açmama yardımcı oluyor tam anlamıyla açmadığı için, şurada anlattığım sıvı saç kremlerimden yardım alıyorum.
Saçlarıma dokunduğumda ipek gibi yumuşaklık hissini seviyorum.
3-Saç Maskesi: Saç kreminden bir tık daha iyi etki eden, onun görevini artılarıyla katlayan bir ürün.Saç uçlarımdaki çatallaşmanın görünümünün düzeltilmesinde yer alıyor.Şampuanıyla birlikte kullanıldığın da saç derisini besleyerek saçların uzamasına çifte katkı sağlıyor.Kıvamı saç kremine göre biraz daha yoğun.
NOT: Hepsinde de parfüm olduğundan koku konusunda hassas olan kişilere hitap etmeyebilir, ama ben kokularından rahatsızlık duymuyorum.
Doğru kullanım şekilleri, şampuanı sadece saç derisinin olduğu yere masaj yaparak yedirdiğimizde,saç diplerindekiler suyla yıkarken saç uçlarına aktığından saçları beslemiş oluyor ,
saç kremini de saç diplerine hiç değdirmeden, saç uçlarına sürerek faydasını elde etmiş oluyoruz,
saç maskesini de hem saç dipleri hem saç uçlarına gelecek şekilde sürmeliyiz.
Saç tipim normal ve kalın telli , boya vs gibi işlem görmemiş saçlar.
Kimlere öneririm, kuru ve normal saç tipindeki kişilere,
Kimlere önermem, yağlı saç ve saç derisine sahip olan kişilere.
Her birinin fiyatı 24tl, Watsons mağazalarından bulabilirsiniz.
4 yorum:

 1. Bu amrkayı çok merak ediyordum bilgilendirici güzel bir yazı olmuş sevgiler:)

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim güzel yorumun için :)

  YanıtlaSil
 3. Live Clean şampuan benim favorilerimdendir:)bu arada blogun hayırlı olsun:)

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkür ederim :) Live clean şimdiden piyasada adından oldukça söz ettiriyor

  YanıtlaSil

yorumlarınız nezaketten uzak kalmasın, pamuk eller klavyeye :)