24 Ağustos 2013 Cumartesi

H BELLA- ÇİLEKLİ TARÇINLI VÜCUT LOSYONU


H.Bella Watsons'a özgü, Fransadan ithal markalardan biri. Daha çok iştah açıcı kokularıyla, meyve özleriyle losyon, el kremi ve peelingleri mevcut. Gül& ahududu, siyah çay&böğürtlen, nar vs gibi aromaları var.
Ben tercihimi  Çilek& Tarçın karışımı olan bu losyondan yana kullandım. Metal ambalajı kaliteyi, özen gösterildiğini ve markanın tasarımına bir kadın eli değdiğini gösteriyor :) Pompalı oluşu ve tutukluk yapmayışı pratiklik sağlıyor. İçerisinde çilekten gelen meyve özleriyle, cildi aydınlatmaya ve erken yaşlanma belirtilerini durdurmaya yarayan C vitaminin bol miktarda olduğu, cildin yaşlanmasını durdurmaya çalışan antioksidan özelliğe sahip tarçın ve yüksek oranda nem veren shea yağı olduğu belirtilmiş. Ayrıca ay çekirdeğinin yağı da var. Yaz mevsimi için ideal olduğunu düşündüğüm, hafif yapılı bir losyon. Kıvamı yoğun değil oldukça akışkan, cilde sürülümü ve yedirilişi sorunsuz. Yapış yapış bir his bırakmıyor. Yağ değil, su bazlı. İçerisinde toz halinde çok az tarçın parçacığı var, koca bir damlada üç dört tane gibi düşünün. Çilekli şurup kokusu baskın, tarçın kokusu çok hafiften geliyor. Sürdükten sonra kokusu hemen uçup gitmiyor, teninizi yakından kokladığınızda tatlı tatlı burnunuza geliyor. Cilde verdiği görünüm ışıltılı ve sağlıklı.
Dokusu ve akışkanlığı şöyle;

Cilde yedirildiğinde verdiği aydınlık görünüm ise şöyle;

Banyodan çıktıktan sonra temiz cildime düzenli olarak uyguladığım, beğendiğim bir losyon oldu.
En altında üretim ve son kullanım tarihlerinin yazıyor oluşu iyi bir özellik. Raf ömrü üç yıl.
Fiyatı 19tl, Watsonslarda bulabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Çok alerjik bir bünyem olduğu için losyonlara dikkat etmem gerekiyor. Güzel kokuları beni de cezbediyor. Bir gittiğimde dirseğimde denemeli.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. alerjikse içeriğinin paraben ve türevleri dolu olduğunu söylemeliyim. Umarım denediğinde bir sorun teşkil etmez, gerçi bende problem yaratmadı. Benimde cildim hassas, havuzun kloru bile alerji yapıyor o denli. Eczanelerde satılan excipial lipo benim tenimi kabartıp kaşındırdı. Halbuki birçok kişi memnun.

      Sil

yorumlarınız nezaketten uzak kalmasın, pamuk eller klavyeye :)