8 Mart 2014 Cumartesi

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...

Kalemi, fikirleri ve kalbi sağlam bir adamın bugünkü cümleleriyle sizi başbaşa bırakıyorum. Farkındalık yaratan, doğuran, büyüten, üreten kadının yanında olan herkese selamlar olsun. Değer bilinen, daha adil bir ortam dilerim.
"Her gün 8 kadının öldürüldüğü, her dört kadından birinin çocuk yaşta tacize uğradığı, kadının namusundan ekmeğine, doğurganlığından özgürlüğüne erkeğe bağımlı kılındığı bir toplumda erkek olarak bugün ancak utancım derinleşir. Ortalık sevgililer günü tadında cümlelerden geçilmiyorken ben bugün kutlanacak bir şey göremiyorum. 8 Mart'ın çıkış noktasına baktığında da bugün sevgi böceği olunacak, çiçek alınacak gün değil. Ataerkil erkek yapısında kadına biçilen roller değişmedikçe bana kimse kadınlar baştacımız, kadınsız yaşam olmaz demesin. Bunu gencecik yaşta töre adı altında öldürülen, hala boşanmış kadın olarak ayrıştırılan, evde modern köle olarak davranılan, işte sokakta tacize uğrayan, cinsiyeti metalaştırılan, çocuk yaşta gelin denilen, şiddet gören kocasından uzaklaşma şansı verilmeyen, kıyafetiyle, yaşam tarzıyla aşağılanan, söz hakkı olmayan ve bunun gibi daha nice adaletsizlikle boğuşan, haksızlığa uğrayan kadınlara anlatsanıza anlatabiliyorsanız. Bugün bir şey yapmak istiyorsan bunları dile getir, bir adım at. Hayatındaki kadınların, annenin, eşinin, kızının önemini, verdiğin değeri hissettirmek istiyorsan da her gün 8 Mart..."
**Bu eşsiz dizelerin sahibi Aret Vartanyan. Her yazdığı okunulası, anlattığı dinlenilesi, kaliteli olduğunu fazlasıyla düşündüğüm bir yazar. **4 yorum:

 1. bu yazarı ben de severim:)
  gününü kutluyorum masalım.
  sevgi ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seninle beğenilerimizin aynı olması beni ayrıca mutlu ediyor mavim :) Heybemizde yazarlar ve satırlar biriktiriyoruz işte...Sevgiler benden olsun...

   Sil
 2. kadın ya :) kadın kelimesi bambaşka bir kelime :)

  kutlu olsun :)

  sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar anlamlı ve içten söylemişsiniz :) Sessizce geçip gitmediğiniz için ve anlamlı kıldığınız için teşekkür ederim. Sevgiler benden olsun.

   Sil

yorumlarınız nezaketten uzak kalmasın, pamuk eller klavyeye :)